Zrób to sam- wystrój wnętrz
Wystrój pomieszczenia jest niezwykle ważny dla efektu końcowego. Wszystko zależy od naszej własnej inwencji twórczej...i tego co chcemy osiągnąć. Warto jednak, przed przystąpieniem do planowania wystroju, zainspirować się już istniejącymi pomieszczeniami i stylami.
Dobrze jest też wybrać się do kilku sklepów z meblami i poszukać pasujących do siebie elementów, bo nie w każdym sklepie kupimy wszystko pod 'zestaw'. Może to powodować pewne problemy z dopasowaniem tego wszystkiego w całość
Jeżeli nie możemy znaleźć inspiracji nie róbmy niczego na siłę. Warto wtedy zasięgnąć porady znajomych i rodziny, a w ostateczności projektanta wnętrz.
Francuski styl i pomieszczenia
Francja to niewątpliwie stolica stylu i modu. Dlatego wiele sławnych projektantów mody i artystów chce pokazywać swoje dzieła i kreacje właśnie tam, a zwłaszcza w Paryżu.
Salon w stylu francuskim to przede wszystkim ekspozycja i prezentacja mebli oraz szkła. Meble powinny być stylizowane na XVII- i XVIII wiek. Lekko zaokrąglone kształty, złocenia i zdobienia. Co to za francuski salon bez żyrandola z kryształkami? To absolutna podstawa- bez tego możemy zapomnieć o właściwym nastroju panującym w takim pomieszczeniu.
Natura w domu ? styl prowansalski
Połączenie ozdób w mieszkaniu z motywami roślinnymi, meble z litego drewna wykończone w kwieciste, delikatne wzorki. Pościel w lawendowym kolorze i do tego lampki cotton ball. Taki obraz moglibyśmy zobaczyć w typowym pomieszczeniu urządzonym na styl prowansalski.
To bardzo harmonijny i stonowany styl w którym każdy powinien czuć się dobrze i swobodnie. Pomieszczenia w takim stylu są idealne do odpoczynku i relaksu. Nawet dla osób, którzy wolą pomieszczenia w stylu minimalistycznym styl prowansalski będzie się podobał.
Francuski styl - żyrandol
Żyrandol (z fr. girandole) ? zazwyczaj elektryczne urządzenie oświetleniowe lub świecznik montowany do sufitu pomieszczenia. Występuje zarówno w mieszkaniach, jak i w wielkogabarytowych salach, holach i widowniach. Zawiera od jednego do bardzo wielu punktów świetlnych. W pomieszczeniach bardzo wielkich może mieć skomplikowaną konstrukcję i składać się z wielkiej ilości elementów ozdobnych, często szklanych lub kryształowych.
Żyrandole były używane już w średniowieczu w kościołach, klasztorach i zamkach dla lepszego oświetlania większych sal. Zazwyczaj miały postać drewnianego krzyża, przymocowanego linami do powały, na ramionach którego umieszczano świece.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żyrandol