Szybko i na temat, o rehabilitacji

ji i sprzęcie medycznym.Sprzęt rehabilitacyjny na wypożyczenieKażdy uraz bardziej lub mniej poważny prawie na pewno skończy się na rehabilitacji, aby powrócić do zdrowia szybko i sprawnie. Niestety często jest tez potrzebny dodatk

Szybko i na temat, o rehabilitacji Dobrze zaopatrzona z pewnością może pomóc zmniejszyć koszty rehabilitacji, gdyż zakup takiego sprzętu może kosztować kilkaset złotych. Dzisiaj o rehabilitacji i sprzęcie medycznym.

Sprzęt rehabilitacyjny na wypożyczenie

Każdy uraz bardziej lub mniej poważny prawie na pewno skończy się na rehabilitacji, aby powrócić do zdrowia szybko i sprawnie. Niestety często jest tez potrzebny dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny, aby móc bez przeszkód owa rehabilitację przeprowadzić. Przy złamaniu nogi kule będą niezbędne, aby jako tako poruszać się w domowym zaciszu, a koszt zakupu kul może osiągnąć nawet 200 zł, więc nie jest to tania rzecz.

Na szczęście są wypożyczalnie takiego sprzętu, gdzie można wypożyczyć dany sprzęt na wybrany czas. W takim przypadku koszt wypożyczenia kul an 2 miesiące nie przekroczy 50 zł, a zaoszczędzoną kwotę można przeznaczyć na zakup żywicznego gipsu, który jest dużo lepszy od tego refundowanego przez NFZ.


Dobór dobrej rehabilitacji

Rodzajów i typów urazów jest bardzo dużo, od skręceń przez złamania proste po złamania otwarte, aż po rozległe obrażenia całego ciała. To właśnie od rodzaju urazu zależy dalszy proces leczenia i ewentualnej rehabilitacji. W przypadku skręceń rzadko dostaje się skierowanie na rehabilitację, jednak w przypadku złamań i trudniejszych urazach takie skierowanie powinniśmy otrzymać od lekarza prowadzącego.

Przy użyciu odpowiedniego sprzętu i procesu rehabilitacji powrót do zdrowia jest możliwy w większości przypadków, gdy nie jest uszkodzony rdzeń kręgowy, ale nawet i w takich przypadkach czasami udaje się odzyskać sprawność.


O ortezach i ich rodzajach

Wśród stabilizatorów wyróżnić można:

ortezy odcinka szyjnego kręgosłupa (? kołnierz ortopedyczny)
ortezy odcinka piersiowego kręgosłupa (? gorset ortopedyczny)
ortezy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa
ortezy dłoni
ortezy stawu barkowego
ortezy stawu łokciowego
w tym ortezy odwodzące barku
ortezy stawu biodrowego
w tym ortezy odwiedzeniowe
ortezy stawu skokowego
ortezy stawu kolanowego

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orteza