Przegląd samochodu połączony z serwisowaniem
Mechanik samochodowy posiada uprawnienia do wykonywania wszelkich prac przy samochodzie. Może on dokonywać obowiązkowego przeglądu samochodu, o którego wykonaniu musi pamiętać każdy kierowca. Jeżeli okaże się, że w samochodzie występują jakieś usterki, to wówczas mechanik w czasie tej samej wizyty w warsztacie może również dokonać serwisowania samochodu. Będzie ono polegało na wymianie zepsutych części samochodu, wymianie startych opon czy wyrównaniu poziomu płynów w samochodzie. Tylko po przeprowadzeniu wszystkich potrzebnych napraw samochód będzie mógł zostać dopuszczony do użytku. W przeciwnym razie kierowca nie będzie mógł podbić książeczki samochodowej i będzie musiał zrezygnować z jego używania.
Sprawdzenie ustawień samochodu przez mechanika
Dobry mechanik samochodowy, który chce być konkurencyjny, bardzo chętnie wykonuje różne dodatkowe usługi w czasie wykonywania przeglądu samochodu swojego klienta. Zajmuje się na przykład sprawdzaniem ustawień samochodu. Może nie tylko zająć się bardziej komputerowymi ustawieniami, ale też ustawieniem lusterek czy foteli. Po wykonaniu wszystkich prac przy samochodzie wykonywane jest nie tylko fachowe czyszczenie samochodu ze wszystkich użytych w trakcie prac smarów i różnych brudzących urządzeń, ale też bardziej ogólne mycie samochodu, które może przygotować go do wyjazdu na drogę. Dzięki temu kierowca nie będzie musiał poszukiwać osobnej myjni samochodowej. W wielu warsztatach można również zrobić zakupy i wyposażyć się w sprzęty potrzebne przy samochodzie.
Definicja wahacza
Wahacz ? sztywny człon mechanizmu wykonujący cykliczny ruch obrotowy wokół stałej osi obrotu o ograniczonym kącie obrotu. Po wykonaniu ruchu wahacz wraca do położenia wyjściowego kończąc cykl pracy. Bieg powrotny może być ruchem czynnym lub jałowym.
Wahacz stosowany jest powszechnie jako element maszyn zwłaszcza w motoryzacji. Jest używany jako element zawieszenia pojazdów od osi najczęściej odizolowany silentblokami (tulejami metalowo-gumowymi) w celu wytłumienia drgań przenoszonych z nawierzchni, po której pojazd się porusza.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wahacz