Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

cieplone i nawilżone. Dociera później do okolicy węchowej znajdującej się w jego górnej części. Substancje chemiczne zawarte w powietrzu są rozpuszczane w śluzie i pobudzają wtedy liczne receptory znajdujące się w okolicy węchowej

Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Substancje chemiczne zawarte w powietrzu są

Nos ? wyniosłość w obrębie twarzy stanowiąca drogę przepływu powietrza w procesie oddychania. Powietrze przechodzące przez nos zostaje ocieplone i nawilżone. Dociera później do okolicy węchowej znajdującej się w jego górnej części. Substancje chemiczne zawarte w powietrzu są rozpuszczane w śluzie i pobudzają wtedy liczne receptory znajdujące się w okolicy węchowej. Następnie impuls wędruje przez nerw węchowy do mózgowia, gdzie jest odbierany.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nos


Kwalifikacja do zabiegu korekty nosa

Wykonywanie korekty nosa bywa dość powszechne. Poza tym samo przeprowadzanie takiego zabiegu nie wydaje się być bardzo skomplikowane. Jednak należy pamiętać o tym, że każda osoba poddawana takiej korekcie powinna zapewnić, że jest ona dla nich niezbędna.

Niepotrzebnie przeprowadzana korekta nosa może bowiem przyczyniać się do tego, że niepotrzebnie będzie ona musiała przeżywać nieprzyjemne zabiegi, a czasami również będzie musiała korzystać z zabiegów korekcyjnych w przyszłości. Wobec tego czasami kwalifikacja do zabiegu korekty nosa jest przeprowadzana bardzo skrupulatnie, a lekarze starają się przeprowadzać rozmowy z pacjentami, którzy niepotrzebnie domagają się przeprowadzania u nich korekty nosa. Takie działanie ma na uwadze ich bezpieczeństwo.


Wikipedia o chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna (kosmetyczna lub estetyczna) ? dziedzina medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia, rehabilitacja, psychologia, psychiatria.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna