Warto wiedzieć - podział kosmetyków
Ze względu na część ciała dla których są przeznaczone:
środki do skóry
włosów
paznokci
twarzy
Ze względu na grupę docelową:
dla kobiet
dla mężczyzn
dla dzieci
dla nastolatków
Ze względu na funkcję:
czyszczące
pielęgnujące i ochronne
zapachowe
do zmiany wyglądu, czyli kosmetyki kolorowe
Wiele z kosmetyków należy naraz do kilku z tych grup. Np: mydło może jednocześnie czyścić i nawilżać (czyli pielęgnować) skórę.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki
Zabiegi kosmetyczne - na każdą część ciała
Zabiegi kosmetyczne to ten rodzaj zabiegów, którym kobiety poddają się z dużą przyjemnością. Oczywiście najbardziej popularne są wśród nich zabiegi na twarz, takie jak na przykład peeling czy oczyszczanie twarzy z nawilżaniem, ale równie popularne są również zabiegi na dłonie, stopy, czy brwi i rzęsy. Oczywiście kosmetycznym zabiegom mogą podlegać także pozostałe części ciała takie jak brzuch, uda, czy plecy. Wszystko zależy od tego, co dokładnie wymaga regeneracji, czy odświeżenia. Czasem przydaje się zadbanie o całe swoje ciało, zwłaszcza, jeśli regularnie nie wykonujemy takich zabiegów jak złuszczanie naskórka, czy nawilżanie.
Mikrodermabrazja - co to jest?
Mikrodermabrazja ? pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikropeeling kontrolowany jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na usunięciu - ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia.
Kontrolowana mikrodermabrazja jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Stosowana od połowy lat 80. XX w. Na początku była zarezerwowana głównie dla dermatologów, zaś obecnie coraz częściej jest stosowana w instytutach kosmetycznych.
Rozróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: korundową, diamentową oraz tlenową.
Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu warstwy naskórka przy pomocy głowic diamentowych, metoda bezpyłowa dla skór delikatnych wrażliwych, alergicznych.
Mikrodermabrazja korundowa przy pomocy mikronizowanych kryształów tlenku glinu złuszcza delikatnie obumarły naskórek działając podobnie jak mikrodermabrazja diamentowa, stymulująco na regenerację kolagenu i elastyny.
Mikrodermabrazja tlenowa łączy w sobie tlen i sól fizjologiczną którymi można złuszczać obumarły naskórek. Można też tym sposobem pozbywać się zalegających na skórze i porach zanieczyszczeń, które są odpowiedzialne za powstawanie zaskórników i krostek oraz znacznie groźniejszych miejscowych stanów zapalnych skóry.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrodermabrazja