Czasami każdy potrzebuje pomocy prawnej, czy obrońcę w sądzie. Bez znaczenia, czy jesteśmy niewinni, czy nie. Dlatego dobrze jest poszukać: i wybrać najlepszą dla nas kancelarię.
Definicja aplikacji prawniczej
Aplikacja ? praktyka absolwenta studiów prawniczych, mająca na celu przygotować go do wykonywania poszczególnych zawodów prawniczych. Praktyka ta odbywa się w miejscach i w czasie określonym szczegółowymi przepisami i kończy się zdaniem stosownego egzaminu państwowego.
Celem aplikacji jest przygotowanie aplikanta do należytego i samodzielnego wykonywania zawodu.
Aplikant do zawodów prawniczych musi być nieskazitelnego charakteru, korzystać z pełni praw publicznych, mieć ukończone z tytułem magistra wyższe studia prawnicze polskie albo zagraniczne uznawane w Polsce. Na aplikację przyjmuje się osoby, które złożyły egzamin konkursowy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_(prawo)
Obsługa prawna przedsiębiorstw
Pracownicy zatrudnieni w różnych kancelariach oraz prowadzący samodzielną działalność zajmują się obsługą prawną przeróżnych ośrodków i osób. Jednym z takich ośrodków są uniwersytety. W uniwersytetach zatrudniane są osoby, z których każda posiada inną sytuację osobistą, w której rozwiązaniu mogą otrzymać pomoc ze strony prawników uczelnianych.
Jednocześnie władze uczelni podpisują różne kontrakty i w związku z tym czasami potrzebują zaczerpnąć opinii prawnej na ich temat. Z pomocy prawników mogą, w końcu, korzystać sami studenci, kiedy mają jakieś problemy związane zarówno z przebiegiem ich studiów, jak i sytuacją osobistą. Innego typu zadania wykonywane są przez prawników zatrudnionych w przedsiębiorstwach oraz ministerstwach państwowych.
Wiki: źródła prawa konstytucyjnego
Podstawowym aktem prawnym określającym ustrój państwa jest konstytucja; jej postanowienia znajdują rozwinięcie w szeregu ustaw. Najczęściej konstytucja ma postać jednego aktu prawnego, może mieć też kształt kilku aktów tej samej rangi (stan taki istniał w Polsce od września 1992 r. do wejścia w życie obecnej Konstytucji z 1997 r.). Innym przykładem jest ustrój Wielkiej Brytanii, w której porządku prawnym nie ma jednolitego aktu tej rangi, zaś treść konstytucji można wywieść z szeregu aktów prawnych powstałych na przestrzeni wieków (np. Wielkiej Karty Swobód z 1215 r., Act of Settlement z 1701 r.).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_konstytucyjne