Zmywanie i polerowanie podłóg w domach prywatnych
Wiele młodych, zdrowych kobiet, bardzo chętnie zajmuje się sprzątaniem domów prywatnych. W okrasie wiosenno-letnim i jesiennym w zakres wykonywanych przez nie obowiązków wchodzi mycie okien, natomiast przez cały rok dokładnie ścierają w nich kurze i odkurzają podłogi. Używają przy tym różnych środków zapachowych i wielu narzędzi, które pomagają im w dokładnym ścieraniu kurzy. Za każdym razem zmywają także podłogi w łazienkach i kuchniach specjalnymi płynami, wskazanymi im przez właścicieli domu. Co jakiś czas polerują również podłogi znajdujące się w salonie i przedpokojach. Wykonują również różne dodatkowe zadania, zlecane im przez właścicieli domu przed większymi świętami czy wydarzeniami rodzinnymi.
Definicja miotły
Miotła ? proste narzędzie czyszczące służące do usuwania pyłu i śmieci z płaskich powierzchni, przede wszystkim podłóg. Składa się z podłużnej, cylindrycznej rączki (styliska) i umieszczonego na jej końcu aparatu czyszczącego (w tradycyjnych miotłach pęk rózeg). Dawniej miotły powszechnie uznawano za podstawowy atrybut wiedźm i czarownic. Ich rola jako narzędzi umożliwiających latanie osobom uprawiającym czarną magię do dziś przetrwała w baśniach, legendach i popkulturze.
Mniejsze narzędzia czyszczące o podobnej konstrukcji często określa się mianem miotełek. Za odmianę miotły można uznać mop.
Tradycyjna miotła była najczęściej pękiem brzozowych rózeg, związanych od strony nie rozwidlonej w kształt trzonka. Całość miała cylindryczny kształt ? nieefektywny podczas zamiatania, ale zarazem najprostszy do wykonania. Długość styliska zależała od przewidywanego zastosowania miotły. Niekiedy rózgi mocowano (przywiązywano) do osobnego kija.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miot%C5%82a
Zorganizowane sprzątanie kościołów
Budynki sakralne, w zależności od swej wielkości i stopnia zabytkowości, mogą być sprzątane przez specjalne ekipy sprzątające wykorzystujące posiadany przez siebie specjalistyczny sprzęt oraz przez wiernych należących do jednej z parafii, na terenie której znajduje się budynek kościoła. W tym drugim wypadku, zwykle wyznaczane są cotygodniowe dyżury sprzątające, w ramach których kolejne rodziny zajmują się sprzątaniem kościoła. Zwykle takie sprzątanie kościoła odbywa się w soboty w godzinach dopołudniowych. Wykorzystywane są wówczas większe odkurzacze, przystosowane do pracy w dużych pomieszczeniach, miotły i mopy oraz wiadra i różnego rozmiaru szmatki, a także płyny do mycia podłóg i środki do czyszczenia drewna.