Taksówka w centrum uwagi

Luksusowe taksówki kursują po większych miastach oraz na trasach między-miastowych. Ogólnie taksówki to raczej auta wyższej klasy niż standardowe miejskie auta klasy średniej i niskiej. Wynika to z kilku faktów na temat podróży w

Taksówka w centrum uwagi Przewozy osobowy dobrymi taksówkami to coraz bardziej popularna usługa. Szczególnie przez gości zza granicy. Na szybko o i ogólnie o transporcie. Zapraszam do czytania.

Taksi a wygoda podróży

Luksusowe taksówki kursują po większych miastach oraz na trasach między-miastowych. Ogólnie taksówki to raczej auta wyższej klasy niż standardowe miejskie auta klasy średniej i niskiej. Wynika to z kilku faktów na temat podróży w taksówce. Po pierwsze klient chce wiedzieć za co płaci, więc oczekuje pewnej wygody przewozu. Drugą sprawą jest mniejszą zawodność aut z wyższej półki, a przecież taksówka robi rocznie kilkaset tysięcy kilometrów i nie może rozsypywać się co miesiąc.

I ostatnia i nie najmniej ważna kwestia to pewien prestiż samej firmy przewozowej, bo przecież mercedes klasy C wygląda bardziej reprezentacyjnie niż miejska toyota.


Wikipedia o taksówkarzu

Taksówkarz ? osoba kierująca pojazdem samochodowym przeznaczonym do wykonania usługi przewozu osób lub mienia, nazywanej powszechnie taksówką.

Określenie to, a także ?taksa?, pochodzi od nazwiska Franza von Taxisa, który w 1490 roku był organizatorem przewozu cesarskiej poczty dla Maksymiliana II.

Wykonywanie tego zawodu jest regulowane przepisami, które określają następujące wymagania wobec kandydatów:

ukończenie szkolenia (kursu),
kwalifikacji zdrowotnych (ogólnych),
pozytywnych badań psychotechnicznych,
zdania egzaminu z zakresu ?wykonywania transportu drogowego taksówką

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz


Używane w Polsce taksometry- Wikipedia

Taksometr ? w przeszłości mechaniczny a obecnie elektroniczny przyrząd pomiarowy instalowany w pojazdach służących do usługowego prowadzenia działalności w zakresie przewozu osób i ładunków (taksówkach). Taksometry służą do obliczania (według ustalonych taryf) należności za długość drogi przebytej przez taksówkę lub za czas wynajęcia tej taksówki. Wyróżniamy dwa systemy naliczania opłaty za kurs: system S i system D.

...

Aktualnie w Polsce stosowany jest system S z jedną wspólną jednostką taryfową i taksometry stosowane na terenie tego kraju posiadające zatwierdzenie typu wydane przez Główny Urząd Miar mogą być użytkowane przez 10 lat od momentu wydania tego certyfikatu.

Po wejściu w życie dyrektywy MID (ang. Measuring Instruments Directive1) tj. od końca 2006 r. do obrotu mogą być wprowadzone tylko taksometry po tzw. ocenie zgodności wyposażone w dwa systemy naliczania opłaty S i D.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr