Owady i grzyby obniżają mechaniczną wytrzymałość
Polska norma (PN-79/D-01011, "wady drewna") wyróżnia następujące grupy wad:
W porównaniu do wielu innych materiałów drewno cechuje szereg wad związanych z jego biologicznym pochodzeniem. Materiały i produkty drzewne bez odpowiedniego zabezpieczenia łatwo ulegają degradacji pod wpływem wody, owadów, grzybów i małży będących pasożytami drewna. Zmienne warunki wilgotności prowadzą często do paczenia się i pękania drewna. Owady i grzyby obniżają mechaniczną wytrzymałość drewna.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)
Obsługa sklepów z meblami dębowymi
Prowadzenie sklepów z meblami dębowymi jest dosyć powszechne. Dzieje się tak dlatego że meble dębowe bardzo dobrze się sprzedają, a ich kupowanie jest często polecane przez te osoby, które są zadowolone z ich posiadania. Wszystko to sprawia, że podjęcie decyzji o założeniu sklepu z meblami dębowymi nie jest wcale takie trudne, a prowadzenie sprzedaży takich mebli może stać się bardzo ciekawym zajęciem. Obsługą klientów w takich sklepach zajmują się wykwalifikowani pracownicy, którzy bardzo dobrze znają się na samych meblach dębowych, jak i na zasadach sprawnej obsługi klienta. Dzięki temu prowadzenie sklepu z meblami dębowymi jest naprawdę bardzo opłacalne i mogą one stale powiększać zakres swojej działalności.
W wielu krajach m.in
Obecnie drewno stosowane jest jako materiał konstrukcyjny oraz wykończeniowy. Swoją popularność zawdzięcza swej lekkości i wystarczającymi do wielu zastosowań własnościami wytrzymałościowymi. Stosuje się je jako materiał na podłogi, boazerie, do wykonania więźb dachowych budynków, altan, wiat, ogrodzeń i pergoli, mebli i zabawek. W wielu krajach, m.in. w Ameryce Północnej (USA i Kanada), drewno jest w dalszym ciągu ważnym materiałem budowlanym i używa się go do budowy większości niskich zabudowań mieszkalnych. Drewno małowartościowe, odpady powstałe przy produkcji różnych sortymentów drewna są wykorzystywane do produkcji płyt pilśniowych, wiórowych, OSB, sklejki, itd., które także są materiałem do wykonywania wielu przedmiotów codziennego użytku. Inne odpady drewniane (obrzynki, wióry, trociny itp.) są surowcem energetycznym.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)