Własna firma a aplikacje internetowe
Coraz częściej przedsiębiorcy nawiązują długotrwałą współpracę z wysoko wykwalifikowanymi informatykami. Dzięki temu można uzyskać naprawdę doskonałe i niema gwarantujące sukces oprogramowania, które nie tylko pozwolą na zdobycie nowych klientów czy przekonają do pozostania na dłużej osób korzystających już z usług danej firmy, ale także usprawnią funkcjonowanie przedsiębiorstwa.
Nic więc dziwnego, że programy dla firm tworzone przez doświadczonych specjalistów cieszą się naprawdę dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Chociaż za takie usługi trzeba bardzo często sporo zapłacić, to na ogół okazuje się to dość opłacalnym przedsięwzięciem, szczególnie wtedy, gdy dopiero zaczynamy prowadzić własną działalność gospodarczą.
Jak samemu stworzyć aplikację?
Chociaż większość dużych firm zleca stworzenie specjalistycznego oprogramowania do obsługi bieżącej działalności czy kontaktu z potencjalnym klientem uprawionym informatykom z dużym doświadczeniem, coraz częściej możemy na własną rękę znaleźć pewne rozwiązania w tym zakresie.
Pomimo, że tworzenie aplikacji to bardzo skomplikowana sprawa, to ostatnio pojawiły się pewne kursy i szkolenia, które w niewielkim stopniu pozwalają na zgłębienie tej trudnej dziedziny wiedzy. Bardzo często korzystają z nich początkujący informatycy, którzy dopiero zaczynają interesować się programowaniem. Takie narzędzia wykorzystywane również są przez tych, którzy hobbystycznie postanawiają zainteresować się informatyką.
Wikipedia o zabezpieczeniach oprogramowania
Zabezpieczenia oprogramowania ? różne mechanizmy mające uniemożliwić używanie oprogramowania niezgodnie z zamierzonym przeznaczeniem.
Istnieją dwa typy takich zabezpieczeń - broniące instalacji programu przed różnego rodzaju włamaniami, oraz broniące instalacji przed jej administratorem w imieniu autorów oprogramowania.
Zabezpieczenia przed włamaniami polegają na ścisłym określeniu co jest dozwolone a co nie i określeniu interfejsu przez który nie można złamać tych reguł. Dziury mogą znajdować się albo w specyfikacji która nie broni tego co powinna, albo w interfejsie który z powodu błędów programistycznych daje crackerowi możliwość obejścia zabezpieczeń. Zabezpieczenia takie są relatywnie skuteczne, w przypadku prostych systemów mogą być w 100% pewne, w przypadku bardziej rozbudowanych dziury zdarzają się relatywnie rzadko, i działa tu reguła przeciwna do break once run anywhere - dziura raz znaleziona może być szybko załatana na dowolnej instalacji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabezpieczenia_oprogramowania