Jakie zabawki najbardziej zapadają nam w pamięć?
Wielu dzisiejszych rodziców zadaje sobie pytanie, co sprawiało im największą radość, gdy byli dziećmi. Chociaż odpowiedź zazwyczaj nie jest prosta, ponieważ różni ludzie mieli dostęp do różnego rodzaju zabawek, to jednak bardzo często odpowiedzią na to pytanie tradycyjny, popularny niegdyś bardzo drewniany koń na biegunach. Któż z nas nie bawił się w ten sposób? Co prawda, być może jego popularność wynikała z szczególnej atrakcyjności tej zabawki w minionych latach. Dzisiaj drewniane konie na biegunach nie stanowią już takiej atrakcji jak kiedyś, jednak pomimo to wielu rodziców decyduje się na zakup tej, sporych rozmiarów zabawki, trochę ze względów sentymentalnych.
Jaki prezent dla dziecka w odwiedziny?
Niejednokrotnie wybierając się do znajomych w odwiedziny, borykamy się z odwiecznym problemem związanym z zakupem prezentu dla gospodarzy. Wino lub własnoręcznie upieczone ciasto zawsze będzie mile widziane i może wziąć udział we wspólnym biesiadowaniu. Większy problem jest zawsze z tym, co kupić dzieciom. Nigdy nie wiadomo co im sprezentować, ponieważ najczęściej nie wiemy jakie mają preferencje i co lubią. Z pomocą przychodzi nam nowy trend w zabawkach dziecięcych, czyli ekologiczne zabawki drewniane. Zachwycają one swoją pomysłowością, bogatym wzornictwem, a jednocześnie prostotą. Pobudzają wyobraźnię dziecka, zachęcają do kreatywnej zabawy, a ich ceny rozpoczynają się już od kilkunastu złotych.
Kilka faktów o drewnie
Drewno ? surowiec drzewny otrzymywany ze ściętych drzew i formowany przez obróbkę w różnego rodzaju sortymenty. Zajmuje przestrzeń pomiędzy rdzeniem a warstwą łyka i kory. Pod względem technicznym drewno jest naturalnym materiałem kompozytowym o osnowie polimerowej wzmacniany ciągłymi włóknami polimerowymi, którymi są podłużne komórki zorientowane jednoosiowo. Z powodu łatwości pozyskiwania, stosunkowo niewielkich wymagań technologicznych podczas obróbki oraz z uwagi na inne zalety drewno stanowi powszechnie wykorzystywaną grupę materiałów konstrukcyjnych w technice; może być stosowane w postaci drewna litego lub w formie przetworzonej w postaci tzw. tworzyw drewnopochodnych1. Drewno, w postaci ścieru, stanowi podstawowy składnik papieru. Może być również wykorzystywane jako paliwo do celów przemysłowych, technicznych, gospodarczych. Na świecie występuje od 30 000 do 40 000 gatunków roślin drzewiastych, z których około 4000 ma potencjalne lub rzeczywiste znaczenie użytkowe. W literaturze technicznej i naukowej dość dobrze opisano właściwości techniczne około 1500 gatunków, spośród których mniej więcej 500 jest przedmiotem światowego handlu
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)