Środki przeznaczone do gabinetów dentystycznych
Gabinety dentystyczne są szczególnego rodzaju gabinetami medycznymi. Dzieje się tak dlatego, że wprawdzie leczenie zębów nie jest poważnym zabiegiem, ale jego przeprowadzenie wymaga czasami posiadania kilku narzędzi, które muszą być wykorzystywane w odpowiedniej kolejności. Wśród narzędzi przeznaczonych do gabinetów dentystycznych znajdują się narzędzia wykorzystywane podczas wykonywania przeglądu dentystycznego oraz narzędzia przeznaczone do borowania zębów i nakładania wypełnień. Oprócz tego dentyści zamawiają do swoich gabinetów odpowiednie sprzęty służące na przykład do robienia zdjęć rtg bardziej nietypowych zębów. Równie ważne jest, aby pacjenci mogli podczas wykonywania zabiegów znajdować się na wygodnych i bezpiecznych fotelach.
Suplementy diety dla alergików
Alergicy są szczególnego rodzaju pacjentami, którzy wymagają otrzymania kompleksowej opieki i stosowania odpowiedniej diety, ponieważ w przeciwnym razie ich leczenie nie będzie skuteczne. Dlatego w sprzedaży dostępne są różne artykuły medyczne przeznaczone dla alergików. Do tego rodzaju artykułów należą zarówno poradniki dla alergików, jak i środki lecznicze dla nich przeznaczone. Muszą oni posiadać leki antyhistaminowe oraz różnego rodzaju krople i suplementy diety odpowiednio wzmacniające ich układ odpornościowy. Trzeba przecież pamiętać, że alergia jest chorobą przewlekłą, z którą bardzo często trzeba będzie się zmagać przez praktycznie całe życie, dlatego ogólnie dobry stan zdrowia odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu alergii.
Typy nici chirurgicznych
W zależności od rodzaju szytej tkanki używane są nici różnej grubości, oznaczanych liczbami - im cieńsza, tym większa liczba (np. 7-0, 6-0, 5-0, ..., 0, 1, itd.). Najcieńsze nici to nici o grubościach 10-0, 11-0 lub jeszcze cieńsze (nici mikrochirurgiczne). Nić jest nawlekana na ucho igły chirurgicznej bądź w nią fabrycznie wtapiana.
Rodzaje niciedytuj
wchłanialne
naturalne (catgut, catgut chromowany)
syntetyczne (jedno- lub wielowłóknowe), wykonane z:
Poliglikolid (założony zwykle około 75% z kwasu poliglikolowego z dodatkiem ok. 25% kaprolaktonu (gdyż czysty glikolid jest zbyt sztywny),
Poliglaktyna 9101, to kopolimer poli(glikolidu-co-L-laktydu) (90/10) złożony z 90% poliglikolidu i 10% polilaktydu (kwasu polimlekowego),
Polidioksanon
niewchłanialne
jednowłóknowe syntetyczne (poliamid, poliester, polipropylen, polifluorek winylidenu)
wielowłóknowe
naturalne (len, jedwab o zmniejszonej ilości serycyny wywołującej odczyny zapalne)
syntetyczne (poliamid, poliester)
metalowe (stal)
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szew_(chirurgia)