Drzewa ogrodowe zapewniające cień w letnie dni
W okresie letnim i późnowiosennym można spędzać w przydomowym ogrodzie całe wieczory. Dzięki temu będziemy mogli przebywać na świeżym powietrzu i podziwiać piękno przyrody. W ogrodzie można również zjadać różne posiłki, na przykład robić grilla, na którym upieczemy nie tylko kawałek mięsa, ale też rybę i ziemniaki. Do tego można podać sałatkę i jakiś napój, a nasze biesiadowanie może przeciągnąć się nawet do godzin nocnych. Dzięki drzewom ogrodowym zapewniającym cień i przyjemny chłodek, będziemy mogli również w ciągu dnia wychodzić na spacery do swojego ogrodu i podziwiać posadzone w nim, pięknie pachnące kwiaty. Dużo prościej będzie nam również zachęcić dzieci do wychodzenia z domu i bawienia się w dobrze zaprojektowanym, pięknym ogrodzie.
Wysokie drzewa choinkowe sadzone w ogrodzie
Na większych działkach, zwłaszcza tych kupowanych kilkadziesiąt lat temu, z tyłu domu znajduje się miejsce na duży ogród. Obecnie, bardzo często w takich ogrodach sadzone są wysokie drzewa choinkowe. Nie sprawiają one zbyt wielu problemów właścicielom, wystarczy, co jakiś czas, podcinać ich gałęzie, jeżeli zaczynają za bardzo wyrastać na ścieżkę ogrodową, a potrafią bardzo pięknie wyglądać. Zwłaszcza zimą dodają ogrodowi uroku i sprawiają, że bardzo chętnie wychodzimy na spacery w mroźne dni albo podziwiamy choinki z okien. W dużym ogrodzie można także zagospodarować miejsce na zakątek kwiatowy. W takim przypadku będziemy musieli pamiętać o częstym koszeniu trawy wokół kwiatów, która przy ciepłej pogodzie potrafi bardzo szybko rosnąć.
Czym jest ogrodnictwo?
Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością. Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo