Ogólnie o kosmetykach i olejkach

łego ciała. Dzięki ich zastosowaniu skóra może zostać odpowiednio zregenerowana i przygotowana do trudów codziennego funkcjonowania. Trzeba przecież pamiętać, że ludzka skóra jest narażona na kontakt z wieloma czynnikami drażn

Ogólnie o kosmetykach i olejkach kosmetyki na przebarwienia

Wybór najlepszego olejku arganowego

Produkcja olejków arganowych jest bardzo często praktykowana ze względu na to, że olejki arganowe są wykorzystywane do pielęgnacji skóry całego ciała. Dzięki ich zastosowaniu skóra może zostać odpowiednio zregenerowana i przygotowana do trudów codziennego funkcjonowania.

Trzeba przecież pamiętać, że ludzka skóra jest narażona na kontakt z wieloma czynnikami drażniącymi, a zdarzają się takie choroby skóry, które bardzo ją osłabiają. Wobec tego sprzedaż olejków arganowych prowadzona jest w wielu miejscach, a możliwość kupna tego rodzaju olejków cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów chcących kompleksowo dbać o swoją skórę. Przed kupnem konkretnego olejku arganowego warto z dużą uwagą wybierać dla siebie taki olejek, który będzie dobrze regenerował skórę i miał walory estetyczne.


Wikipedia i oliwka

Oliwka - kosmetyk używany do nawilżania i natłuszczania skóry, zwłaszcza niemowląt (od pierwszego dnia życia), dzieci i osób starszych. Głównym składnikiem jest oliwa parafinowa, która dużo rzadziej powoduje uczulenia skóry niż jej odpowiedniki oparte na oliwie roślinnej. Oliwki kosmetyczne często zawierają różne dodatki, najczęściej wyciąg z aloesu (wspomaga nawilżanie skóry), jak i rumianek, który ma właściwości kojące i łagodzące. Występują także oliwki zawierające witaminę F, która dodatkowo chroni przed wysuszeniem i podrażnieniem skóry.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oliwka_(kosmetyka)


Olej monoi-tiare. Wikipedia

Olej monoi-tiare - olej przygotowywany z kwiatów bądź pąków gardenii tahitańskiej (Gardenia taitensis) macerowanych w oleju kokosowym. W temperaturze poniżej 22 °C olej zastyga, ma białawy kolor i przyjemny zapach. Zawiera duże ilości kwasu laurynowego, kwasu mirystynowego oraz kwasy: palmitynowy, olejowy i kaprylowy.

W przemyśle kosmetycznym polecany dla skóry suchej, dojrzałej, wrażliwej i podrażnionej. Nadaje skórze miękkość, jedwabistość, chroni przed złym wpływem czynników zewnętrznych, a także przed utratą wody. Stosowany również w maskach przy suchych, łamliwych włosach, jako dodatek w olejkach do kąpieli. Dodawany do preparatów After-Sun jako ochrona przeciwsłoneczna. Do oleju monoi-tiare dodawany jest również często olejek eteryczny (waniliowy, ylangowy lub z drzewa sandałowego).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejek_monoi-tiare