Jakoś, a nie ilość
Dywany, lampy, wazony, zasłony itp. To rzeczy, które poza meblami pochłoną sporą część budżetu przeznaczonego...na remont i odnowienie pomieszczenia. Dlatego warto kupować te rzeczy nie kierując się zasadą 'jak najtaniej'. W przypadku dywanów jest to szczególnie niepolecane, ponieważ te dobrej jakości z pewnością wytrzymają dłużej niż masowo produkowany chodnik.
Generalnie warto przyjąć zasadę, że lepiej kupić raz a porządnie. Nawet jeżeli wystrój nam się znudzi to dobrej jakości i dobrze wykonane przedmioty możemy bez problemu odsprzedać i część zainwestowanych pieniędzy odzyskać, czego nie zrobimy z marketowymi dywanami.
Istota detali
To detale uzupełniają całość i powinien o tym wiedzieć każdy, kto chce uważać siebie za osobę znającą się na temacie wystroju wnętrz. To samo pomieszczenie z różnie dobranymi artykułami dekoratorskimi i dodatkami kompletnie zmieni swój charakter i styl.
Używając prostych i nieskomplikowanych dodatków uzyskamy nowoczesne pomieszczenie. Lampy z kryształami, fotele i lustra dadzą nam styl francuski. I tak dalej.... Generalnie dodatkami tworzymy całość aranżacji i nadajemy odpowiedni wygląd pomieszczeniu.
Drewno kontra płyta
Dobrej jakości meble muszą być drogie i nie od tego ucieczki. Meble długowieczne powinny być wykonane z litego drewna, a nie z płyt wiórowych. Drewno ma wiele zalet w porównaniu, jest trwalsze i jednak nadaje pomieszczeniu zupełnie inny klimat.
Łatwiej też naprawić uszkodzone meble drewniane niż takie z płyty. W zasadzie jedyne co można zrobić z uszkodzonymi meblami z płyty to zmienić okleinę, albo całą płytę. Meble z drewna można uzupełnić specjalnymi produktami, prze lakierować i przemalować na inny kolor. Przez to meble drewniane są bardzo trwałe, a w razie potrzeby można je nawet przerobić.
Opis minimalizmu
Twórcy minimalizmu dążyli do ograniczenia w dziele środków plastycznych. Operowano jedynie uproszczoną bryłą, podstawowymi kształtami (okrąg, trójkąt, prostokąt), gładkimi powierzchniami oraz wielkościami i skalą (powstawały tak często monumentalne obiekty). W dziełach tych wyeliminowano "ślad autorski" tworząc prace o anonimowej atmosferze. Tendencja ta odwoływała się do pierwotnych form architektury i fascynacji produkcją przemysłową (pokrewna postawa do konstruktywizmu). Powstawały w ten sposób obrazy o prostych podziałach np. modułowych lub całkiem gładkie, obiekty-rzeźby jako proste bryły, lub zestawy brył, czasami budzące architektoniczne skojarzenia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Minimalizm_(sztuki_plastyczne)