Życie informatyka
Na podstawie prowadzonych badań wśród różnych branży i dziedzin gospodarki,...rozwijających się można stwierdzić, że najlepiej opłacalnym zawodem w Polsce na dzień dzisiejszy jest? informatyk. Programista, tworzący aplikacje pod urządzenia mobilne lub projektujący strony internetowe może zarobić nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie, co dla przeciętnego, szarego Kowalskiego jest niewyobrażalną sumą. Gdzie jednak nauczyć się zadań takich, jak projektowanie aplikacji czy tworzenie stron internetowych? Z całą pewnością, padnie odpowiedź, że internet, ponieważ znajduje się tam mnóstwo kursów. Jeśli jednak osoba zainteresowana zagadnieniami, jak tworzenie i projektowanie stron, potrzebuje wsparcia specjalisty, warto zapisać się na studia informatyczne. Wspólne ćwiczenia, udział w konferencjach naukowych i napisanie pracy dyplomowej da młodemu człowiekowi nie tylko tytuł naukowy, ale przede wszystkim wiedzę, znajomości i doświadczenie. Warto przekonać się o tym na własnej skórze ? ponadto, wiele uczelni zachęca do udania się na praktyki.
W gąszczu stron www
Z roku na rok, rośnie liczba prywatnych domen, jak i ogromnych portali. W związku z tym, odbiorcy są zagubieni, gdy potrzebują wyszukać potrzebne im treści. Niestety, łatwo się zgubić w takim gąszczu stron, a nie wszystkie informacje muszą być potwierdzone. Jeśli więc korzystamy ze stron internetowych przy prowadzeniu badań lub pisaniu pracy naukowej, powinniśmy być ostrożni. Jak więc sprawić, by nasza strona uznana była za pewne i zaufane źródło, do którego warto wracać? Przede wszystkim, powinna się wyróżniać. Projektowanie strony internetowej to nie tylko zaproponowanie jej szaty graficznej, ale przede wszystkim zaplanowanie, jakie treści mają się na niej znaleźć. Każdy zamieszczony artykuł, powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem autora, a także informacją jak się z nim skontaktować. Dodatkowo, jeśli korzystamy ze źródeł książkowych, powinniśmy podawać przypisy bibliograficzne, by mieć pewność, że strona taka zachęci do odbioru klientów, współpracowników i inne osoby zainteresowane.
O portalach społecznościowych
Ogromne portale społecznościowe, jak Facebook czy Twitter zrzeszają wiele milionów, a nawet miliardów użytkowników. Często zdarza się, że twórcy takich stron nie zdają sobie sprawy, że za kilka lat, staną się one prawdziwym hitem i głównym sposobem komunikacji młodych ludzi. Tworzenie strony internetowej, która ma stać się portalem społecznościowym nie zalicza się do prostych zadań, ponieważ w wirtualnej sieci jest ogromna konkurencja. Mogłoby się więc okazać, że taka strona jest zwyczajnym marnowaniem naszego czasu, zdolności i chęci. Poza tym, internauci są coraz bardziej wymagający, dlatego projektowanie stron powinno wiązać się z prostotą, nowoczesnością i wyczuciem dobrego smaku. Model stron internetowych, kojarzący się z latami dziewięćdziesiątymi, a więc dużym bałaganem w zakładkach i ogromnej ilości tekstu na stronie jest niedopuszczalny. Na stronie powinna znajdować się niezbyt duża ilość tekstu, zawierającego jak najwięcej konkretnych wiadomości, opatrzona zdjęciami lub innego rodzaju grafikami.