Kilka zabiegów dla zdrowia i urody

óry żeby móc utrzymać ją w dobrym stanie. Jednak domowe sposoby nawilżania skóry nie zawsze są wystarczające, dlatego każda kobieta od czasu do czasu korzysta z pomocy kosmetyczek potrafiących intensywnie nawilżyć suchą skórę dzię

Kilka zabiegów dla zdrowia i urody

Odświeżanie suchej skóry podczas zabiegów kosmetycznych

Posiadanie suchej skóry może sprawiać, że kobieta będzie musiała korzystać z różnych sposobów intensywnego nawilżania skóry żeby móc utrzymać ją w dobrym stanie. Jednak domowe sposoby nawilżania skóry nie zawsze są wystarczające, dlatego każda kobieta od czasu do czasu korzysta z pomocy kosmetyczek potrafiących intensywnie nawilżyć suchą skórę dzięki sięgnięciu po nowoczesne zabiegi kosmetyczne. Nawilżanie suchej skóry podczas przeprowadzanego zabiegu kosmetycznego polega na tym, że skóra nie tylko zostaje na nowo nawilżona, ale też odświeżona i zregenerowana. Poza tym kosmetyczka może wykorzystać przeprowadzany przez siebie zabieg do tego, aby skóra została odmłodniona i nabrała nowego blasku. Jednocześnie będzie ona mogła doradzić swojej klientce, w jaki sposób może dbać o swoją skórę.


Wiesz co to jest kosmoceutyk?

Kosmeceutyk ? środek działający leczniczo. Dzięki specyficznym właściwościom pielęgnacyjnym i leczniczym, odgrywają one coraz większą rolę, np. w dermatologii. Od lat 70. ubiegłego stulecia stanowią one odrębną grupę kosmetyków. Oprócz działania leczniczego wykazują one działanie pielęgnacyjne, dzięki zawartości aktywnych składników, które mogą wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze człowieka. Kosmeceutyki wyróżniają się zwiększoną ilością i dużym stężeniem substancji aktywnych (leczniczych). Do ich tworzenia wykorzystuje się najnowsze wynalazki z dziedziny biotechnologii i farmakologii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmeceutyk


Skąd się wziął makijaż

Makijaż (fr. maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang. make-up ? kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy). Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków.

Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie.

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.

Makijaż na przełomie wieków stale się zmieniał, dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna. Malowali się zarówno mężczyźni jak i kobiety, a sztuka ta uznana została za jedną z najstarszych na świecie. Sztuka malowania ciała znana była już człowiekowi pierwotnemu, stosowana jest do dziś przez plemiona i ludy całego świata jako część obrządków rytualnych. Wywodzi się z niej również współczesny bodypainting oraz tatuaż.

W starożytnym Egipcie kobiety malowały powieki barwnikiem ze sproszkowanych minerałów, używały ponadto szminki, pudru, różu do policzków, czernidła do rzęs, farb do włosów i lakierów do paznokci (zachowane dzieła sztuki z tamtego okresu ukazują szeroki asortyment przyborów kosmetycznych stosowanych podczas toalety). Starożytna Grecja wprowadzając sztukę teatralną korzystała z możliwości poprawienia rysów twarzy aktorów grających w amfiteatrach. Wojownicy malowali twarze w tzw. barwy wojenne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC