Olejki , krótka definicja z Wikipedii
Do połowy XX wieku olejki były uważane przez botaników za produkt odpadowy przemiany materii, niemający wpływu na rozwój roślin. Sytuacja uległa zmianie z chwilą opublikowania pracy Fraenkla (1959), który stwierdził, że metabolity wtórne decydują o żywieniowych zachowaniach owadówpotrzebny przypis. Spostrzeżenie zapoczątkowało intensywny rozwój badań w dziedzinie ekologii, dotyczących koewolucji biochemicznej zwierząt i roślin oraz roli substancji semiochemicznych w kształtowaniu struktury współczesnych ekosystemów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki
Popularność kosmetyków naturalnych
Coraz więcej kobiet zaczyna korzystać z dóbr kosmetyków naturalnych, bez dodatków chemii, parabenów czy barwników. Takie kosmetyki są coraz szerzej dostępne w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Dlaczego jednak naturalne kosmetyki są takie świetne?
Otóż kosmetyki bez dodatków są skuteczniejsze od wyrobów wielkich koncernów kosmetycznych, ponieważ swoje działanie opierają o sprawdzone, naturalne składniki. Wytwarzane są przez firmy z wieloletnią tradycją, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. naturalne kosmetyki maja jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę- nie podrażniają skóry i działają kojąco. Więc jeżeli masz problemy ze skórą warto sięgnąć po kosmetyki bez chemii.
Olejki w naturalnej formie
Coraz częściej można zobaczyć kosmetyki z dodatkiem olejków np. z arganowca, dodaje się je do szamponów, kremów i innych kosmetyków. Do czego jednak służą takie olejki w oryginalnej postaci?
Wykorzystuje się je odżywiania, oczyszczania i nawilżania skóry twarzy, czy choćby do pielęgnacji włosów. Świetnie działają również na paznokcie i pomagają na problemy skórne takie jak trądzik czy wągry. Wykonuje się też zabiegi kosmetyczne (olejowe oczyszczanie skóry) właśnie przy użyciu olejków zimno-tłoczonych.