Endoskopia - czym jest, jak działa urządzenie?

ju urządzeń. One również mogą przygotować specjalne informatory na temat tego, jakiego rodzaju endoskopy są dostępne w sprzedaży i w jaki sposób można z nich korzystać. Dzięki temu lekarze używający tego typu narzędzi mogą dokładn

Endoskopia - czym jest, jak działa urządzenie?

Przygotowywanie do użycia endoskopów medycznych

Produkcją endoskopów medycznych zajmują się osoby bardzo dobrze znające się na medycynie, a jednocześnie na obsłudze różnego rodzaju urządzeń. One również mogą przygotować specjalne informatory na temat tego, jakiego rodzaju endoskopy są dostępne w sprzedaży i w jaki sposób można z nich korzystać. Dzięki temu lekarze używający tego typu narzędzi mogą dokładnie dowiedzieć się, jakiego rodzaju endoskopy mają zostać przez nich kupione i dokonać zamówienia najlepszej jakości endoskopów. Jest to dla nich bardzo ważne, ponieważ pozwala im na dobre wykonywanie badań medycznych. Fachowi producenci endoskopów będą w stanie także dobrze przygotować endoskopy do użytku. Dobrej jakości endoskopy na pewno nie będą sprawiały lekarzom żadnych problemów.


Endoskopia Historia, encyklopedyczna definicja

Obecnie używane są również sztywne endoskopy (rigid endoscopes), które w kanale zawierają serie soczewek. Dają one obraz znacznie lepszej jakości niż endoskopy światłowodowe 2.3, ale stosuje się je głównie w laparoskopach i artroskopach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia


Endoskopia Badania przewodu pokarmowego- cytat z Wikipedii

Laryngoskopia ? badanie krtani.

Stroboskopia ? umożliwia badanie tylnej ściany części krtaniowej gardła oraz obejrzenie z góry nagłośni. Stroboskop jest sztywną, metalową rurą, badanie nim może spowodować odruch wymiotny, ale nie wymaga znieczulenia.

Gastroskopia (inaczej panendoskopia) ? badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego. Umożliwia diagnostykę schorzeń przełyku, żołądka i dwunastnicy, takich jak wrzody żołądka i dwunastnicy, nowotwory, a także pobieranie wycinków błony śluzowej do badań histopatologicznych i tamowanie niewielkich krwawień.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia