Czas na klasykę - o wnętrzach

ale będzie, jeśli pomyślimy nie tylko o jego funkcjonalności, ale także i o estetyce. Nie od dziś wiadomo, że to, jak na zewnątrz wygląda nasz dom, jest jego wizytówką. Z tej racji postarajmy się o to, by był on po prostu piękny.

Czas na klasykę - o wnętrzach Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz:

Klasyczne piękno i sztukateria w domu

Nasz dom to miejsce, w którym żyjemy, dlatego też wspaniale będzie, jeśli pomyślimy nie tylko o jego funkcjonalności, ale także i o estetyce. Nie od dziś wiadomo, że to, jak na zewnątrz wygląda nasz dom, jest jego wizytówką. Z tej racji postarajmy się o to, by był on po prostu piękny. Każdy z nas ma swoją definicję piękna, dlatego też warto jest wybrać odpowiednią dla siebie sztukaterię elewacyjną. To nasz gust podpowie nam, jaką. Warto jest przypomnieć, że można ją także instalować w naszych wnętrzach. Tam na pewno również się sprawdzi i nada każdemu pokojowi niezwykłego blasku. Bez względu na to, czy przeprowadzamy gruntowny remont, czy tylko malujemy ściany możemy naprawdę wiele zrobić, by nasz dom stał się piękny.


Jakość przede wszystkim

Dywany, lampy, wazony, zasłony itp. To rzeczy, które poza meblami pochłoną sporą część budżetu przeznaczonego na remont i odnowienie pomieszczenia. Dlatego warto kupować te rzeczy nie kierując się zasadą 'jak najtaniej'. W przypadku dywanów jest to szczególnie niepolecane, ponieważ te dobrej jakości z pewnością wytrzymają dłużej niż masowo produkowany chodnik.

Generalnie warto przyjąć zasadę, że lepiej kupić raz a porządnie. Nawet jeżeli wystrój nam się znudzi to dobrej jakości i dobrze wykonane przedmioty możemy bez problemu odsprzedać i część zainwestowanych pieniędzy odzyskać, czego nie zrobimy z marketowymi dywanami.


Dla tych, co lubią wiedzieć więcej - etnodizajn

Etnodizajn ? nurt we wzornictwie, propagujący łączenie elementów rękodzielnictwa i wyrobnictwa ludowego ze współczesnymi trendami. W zależności od wariantu może być cytatem z kultury ludowej umieszczonym w nowym kontekście, wplataniem akcentów folklorystycznych w przedmioty codziennego użytku, tudzież wykorzystaniem ludowych form i zasad produkcji.

Terminu tego używa się do opisania procesu występującego na gruncie polskim. Nie jest spolszczeniem angielskiego słowa, gdyż w słowniku języka angielskiego takie słowo nie istnieje. Przedrostek etno (od gr. ethnos oznaczającego rasę), w wypadku współczesnej Polski, gdzie naród rozumie się jako całość etniczną a nie polityczną, oznacza tożsamość narodową; natomiast dizajn jest celowym spolszczeniem angielskiego design i tworzy uczucie nowości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Etnodizajn