Artykuł o odzieży medycznej

e wiele stron poświęconych produktom odpowiednim do wyposażenia gabinetu kosmetycznego czy stomatologicznego. Co więcej, na niejednej stronie internetowej możemy bezpośrednio zamówić tego rodzaju produkty, ponieważ również zaopatr

Artykuł o odzieży medycznej

Internetowa oferta odnośnie zaopatrzenia medycznego

Jak w każdej dziedzinie, również jeśli chodzi o zaopatrzenie medyczne wielu ciekawych informacji może nam dostarczyć Internet. Istnieje wiele stron poświęconych produktom odpowiednim do wyposażenia gabinetu kosmetycznego czy stomatologicznego. Co więcej, na niejednej stronie internetowej możemy bezpośrednio zamówić tego rodzaju produkty, ponieważ również zaopatrzenie medyczne można kupować za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu można szybko zapoznać się z ofertą, jaką kieruje do nas przedsiębiorstwo zajmujące się zaopatrzeniem medycznym. Jest to z pewnością o wiele szybszy i bardziej komfortowy rodzaj zakupu takiego wyposażenia i nic dziwnego, że cieszy się ono coraz większą popularnością wśród klientów.


Aparatura przydatna w kosmetologii

Aparatura potrzebna do zabiegów upiększających to nie tylko sprzęty lekarskie do przeprowadzania zabiegów laserowych czy do chirurgii plastycznej. Chociaż niewiele osób o tym wie, również na przykład fotele wykorzystywane we fryzjerstwie są produkowane przez firmy zajmujące się zaopatrzeniem medycznym. Takie sprzęty muszą być specjalnie wyprofilowane i wygodne dla klienta, dlatego też warto zainwestować w takie profesjonalne urządzenie. Specjalistyczne urządzenia są przydatne również przy takich zabiegach, jak wykonywanie makijażu permanentnego czy tworzenie tatuaży. Są to dość drogie sprzęty, bez których jednak nie sposób się obejść prowadząc gabinet kosmetyczny, nawet jeśli jest to zakład fryzjerski.


Jakość wyrobów medycznych

Jakość wyrobów medycznych
W sektorze medycznym jakość wyrobów jest określona przez normę europejską ISO 13485:2003, która została przyjęta przez Europejską Komisję Normalizacyjną (CEN) 16 czerwca 2003 roku. Zgodnie z przepisami kraje członkowskie CEN są zobowiązane do nadania normie statusu normy krajowej co w przypadku Polski miało miejsce 4 listopada 2005 roku. Polska norma została oznaczona symbolem PN-EN ISO 13485 ?Wyroby medyczne. Systemy zarządzania jakością. Wymagania do celów przepisów prawnych.? Wdrożenie przez przedsiębiorstwa normy medycznej ISO 13485:2003 jest decydującym czynnikiem, pozwalającym na sprzedaż wyrobów na rynku międzynarodowym. Niezależnie od wymagań zawartych w dyrektywach UE regulujących obrót wyrobami medycznymi na terenie UE w Polsce obowiązują szczegółowe przepisy dotyczące działania systemów jakości np. w pracowni RTG2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyr%C3%B3b_medyczny